Národní park Podyjí: Výlet žáků 4.C a 6.A plný objevů a dobrodružství

Publikováno: 10.10.2023 Autor(ka): Jana Mikulková

V úterý 10.10.2023 se žáci ze tříd 4.C a 6.A vydali na společný výlet do krásného prostředí Národního parku Podyjí. Tato exkurze byla plná zajímavých objevů a přírodního dobrodružství, které nás nejen bavilo, ale také nás obohatilo o nové poznatky.

Pod vedením pracovnic Národního parku jsme se pustili do poznávání místní přírody. Jedním z našich prvních úkolů bylo seznámit se s ptačími zástupci, kteří v parku žijí. Bylo fascinující pozorovat a poslouchat zpěv ptáků a pokoušet se určit, komu hlasy patří.

Dalším bodem naší exkurze bylo seznámení se s rostlinami, které jsou v Národním parku Podyjí vzácné a chráněné. Učili jsme se rozpoznávat tyto krásné květiny a stromy a zároveň jsme se dozvěděli, proč je tak důležitá jejich ochrana a zachování pro budoucí generace.

Ale nejen pozitivní stránky přírody jsme objevili. Dozvěděli jsme se také o invazních druzích rostlin, které ohrožují místní ekosystém. Při hře jsme si vyzkoušeli, jak se tyto invazivní druhy šíří, především akáty, a jak s nim strážci parku bojují. Byla to nejen poučná, ale i zábavná část našeho výletu.

Rádi bychom poděkovali pracovnicím Národního parku Podyjí za jejich vstřícnost, trpělivost a odborné vedení během naší exkurze. I když nám některým dala vycházka zabrat, budeme se do přírody našeho národního parku rádi vracet. Byla to pro nás možnost poznat krásu a důležitost přírody.

Těšíme se na další setkání s přírodou a naše dobrodružství v Národním parku Podyjí!