Recitační soutěž na druhém stupni

Publikováno: 18.3.2024 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Jak probíhala recitační soutěž na druhém stupni? Čtěte dále a dozvíte se.

Recituju,

recituješ,

recitujeme.

Poezii milujeme!

Tímto heslem se řídilo osm statečných, osm vyvolených, jejichž kvalitní přednes je přenesl z třídních kol recitační soutěže do kola školního. Slyšet bylo mnoho krásných básní od tradičních autorů, ale i básně nové, dosud širokou veřejností nepoznané. Nervozita by se dala krájet, ale protože v tom byli všichni spolu, podpořili se a fandili si. Každý recitátor byl oceněn potleskem od poroty i od svých spolusoutěžících. Výkony byly vyrovnané, porota se radila dlouho, rozhodly maličkosti. Odměněni byli všichni, na stupínek vítězů ale mohli vystoupat pouze tři. Devátá třída vyslala do soutěže dvě zástupkyně, obě se umístily. Mezi nimi zabodoval žák z šestého ročníku a obsadil druhé místo.

Žáci z prvního a druhého místa následně postoupili do okresního kola, které se konalo ve znojemské Besedě. I když se neumístili, odnesli si spoustu zkušeností a určitě i dobrý pocit z toho, že to dokázali.

Všechny fotografie ze školního i okresního kola si prohlédněte ZDE