Stromeček na ulici Obroková

Publikováno: 2.12.2023 Autor(ka): Lenka Cvingráfová

Už jste viděli náš stromeček? Líbí se vám ozdoby?

Vánoce - to je láska kolem nás a v nás. Třpytivá světýlka co prosvětlují náš život. Proto si mnoho z nás představí pod pojmem Vánoce plno světýlek svítících ve tmě - možná i trochu zasněžených, blyštivých ozdob a jiskřivých dětských očí. O vůni jehličí a skořice nemluvě.

Z toho důvodu jsme se letos v naší škole rozhodli vytvořit ozdoby jiné než v předchozích letech - blyštivé a třpytivé. V počáteční fázi zajásali především chlapci, protože právě na nich bylo vytvořit šablonu pro vytváření hvězd z drátku. Dostali do rukou kladívka, kleště, hřebíky, prkýnka a dali se do toho. Asi největší problém nastal při ucvakávání hlaviček hřebíků, ale žáci se nevzdali a zvítězili nad kovem.

Jakmile byly základy hvězd ve dvou rozměrech nachystané, šlo se drátkovat. Nemyslete si, omotávání drátků kolem hřebíčků není jen tak. Musíte vědět, jakým směrem omotávat, jak moc pnout drát a jak ho především zakončit. Zvláště některým žákům z 9.B šlo omotávání jedna radost.

Nyní přišla na řadu nejzábavnější část, ve které se vyřádily především dívky - omotávání hvězd slabým drátkem a přidávání fialkových a bílých korálků. Pustili jsme si k tomu oblíbené písně a povídali si o všem možném - tak jak kdysi lidé při draní peří a jiných rukodělných činnostech. Panovala pohodová atmosféra. Nakonec se vytvořily mašličky z organzy a měli jsme hotovo.

Velký dík patří žákům osmých a devátých ročníků, dílo se jim povedlo, posuďte sami.