Náš vodní svět

Den Země

S dětmi z našeho oddělení jsme si připomněli Den Země. Prověřili jsme si znalosti, jaké o naší planetě máme, prozkoumali jsme glóbus a vysvětlili si,co naší planetě prospívá a co naopak škodí. Získané znalosti si děti ověřily prostřednictvím malého kvízu. Podrobně jsme také probrali otázku třídění odpadu.

Naše družina v dubnu

S příchodem teplého počasí se naše aktivity přesouvají ven,kde se dá nejen hrát na hřišti a zahradě,ale venku můžeme i tvořit naše výtvarná díla.Příkladem může být barvení látky,ze které jsme vyrobili pestrobarevné motýlky v jarních pastelových barvách. Děti si také zasadily sazeničku měsíčku lékařského a budou o ni pečovat až do Dne matek aby ji potom použily jako dáreček pro maminky. Samozřejmě se také věnujeme naší oblíbené hře na pískovišti a míčovým hrám. K tvoření používáme také pampelišky a sedmikrásky,kterých je na naší zahradě dostatek.

Těšíme se na Velikonoce

Noc s Andersenem - spaní ve škole

V pátek, 22.3. jsme s dětmi z našeho oddělení v rámci Noci s Andersenem přespali ve škole. Po kondiční procházce, hřišti a večeři jsme se věnovali povídání o knížkách a výtvarné tvorbě. Poté všechny děti statečně absolvovaly stezku odvahy. Před spaním jsme společně shlédli pohádku a pomalu se uložili ke spánku. Probudili jsme se do krásného slunečného dne a po snídani jsme akci zakončili stezkou bosou nohou. Celá akce se moc povedla a děti si netradiční pobyt ve škole moc užily! Za jejich výkon jim po právu náležela odměna v podobě medaile a malé sladkosti.

Vynášení Morany

Mezinárodní den žen

Maškarní odpoledne

Dnes jsme si užili maškarní odpoledne.Jako tradičně jsme šli v maskách na oběd a v družině si zasoutěžili a zahráli několik zábavných her.Samozřejmostí byla sladká odměna a diplom na památku na závěr.

Pohybem ku zdraví

Valentýnský den

Dnešní krásný sluneční  den jsme si užili venku na hřišti. Jaro už jde cítit ve vzduchu a my se moc těšíme, že takovýchto dnů bude přibývat. Po obědě jsme ještě stihli vyrobit valentýnské dárečky pro maminky. Přejeme všem krásného Valentýna!

Náš masopust

Dnes jsme se vydali na malý masopustní průvod s čepicemi, které si děti vyrobily a moc se jim povedly. Probrali jsme společně také masopustní tradice a zvyky z dávných dob. Společně se budeme těšit na Velikonoce a krásné jarní dny.

Zvířata polárních krajů

Ptáčci na krmítku

Uplynulý týden jsme se s dětmi v naší družině věnovali tématu,,ptáčci v zimě,,. Řekli jsme si, které druhy ptáků u nás na zimu zůstávají a některé z nich jsme vyrobili a umístili na krmítko ve třídě a na větvičku na chodbě naší školy.Poté jsme vyrobili několik malých krmítek, které jsme rozvěsili na větve stromů na školní zahradě.

Předvánoční týden

Poslední týden před Vánoci jsme s dětmi zasvětili především přípravě dárečků pro maminky, babičky a další členy rodiny. Děti si také vyrobily vlastní rámečky na své portréty. PŘEJEME VŠEM POHODOVÉ VÁNOCE A ÚSPĚŠNÝ ROK 2024!

Advent v naší družině

Děti z našeho oddělení si adventní dobu opravdu užívají,buď na společných vycházkách po vánočním městě, zpěvem a poslechem vánočních koled,vyráběním vánočních dárečků, přáníček a nebo jen společnou hrou se svými kamarády.

První sníh - první prosinec

Dnes jsme s dětmi z našeho oddělení zkrátka neodolali a vydali se plně si užít prvního pod (zimního) sněhu.Myslím, že následující fotografie se obejdou bez komentáře....

Výstava,, Fenomén Fatra,, v Domě umění

Listopad v naší družině

Živé houby v Domě umění

Ve středu, 1.listopadu jsme s dětmi z našeho oddělení navštívili nádhernou výstavu v Domě umění s názvem ,,Živé houby,,. I přesto, že letošní počasí růstu hub příliš nepřálo, společne jsme si prohlédli více jak 2 stovky hub rostoucích v naších lesích. Některé z nich děti velmi zaujaly. Děti si také mohly některé detaily hub prohlédnout prostřednictvím mikroskopů. V družině jsme poté o houbách společně pohovořili a na závěr si několik veselých hub vytvořili.

Halloween v našem oddělení

Poslední říjnové dny nám počasí opravdu přálo. Snažili jsme se ještě rychle venku načerpat sílu ze slunečních paprsků. Společně jsme podiskutovali o Halloweenu a dušičkách a poté jsme naše znalosti prověřili v haloweenském kvízu. Celý den včetně oběda, kde jsme si pochutnali na skvělém dýňovém menu samozřejmě proběhl v maskách. Výsledky kvízu byly výborné a proto dětem náležela zasloužená odměna v podobě medailí a malé sladkosti.