Malí kuchaři z II.B

Publikováno: 29.1.2024 Autor(ka): Marcela Antošová

V rámci pracovních činností jsme opět zavítali do naší školní kuchyňky. Jelikož jsme ale druháci, neudělali jsme si to úplně jednoduché.

Našim první úkolem bylo vybrat recepty, které si uvaříme. Po hlasování bylo jasné, že vítěznými recepty jsou pizza a čokoládová bábovka. Každá skupinka si pak sepsala seznam surovin, které budou potřebovat. Následovalo sestavení „rozpočtu“, kolik na nákup ingrediencí budeme potřebovat peněz. A pak už stačilo jen vzít seznam, nákupní tašku, peníze a vyrazit do obchodu. Po nákupu jsme rovnou zavítali do školní kuchyňky, kde jsme se okamžitě pustili do vaření.

Všechno se nám povedlo,  moc jsme si pochutnali a celou přípravu skvěle užili.

Nakonec jsme ještě celé naše snažení a vaření shrnuli na plakát, na který se můžou podívat i žáci ostatních tříd.