Čtení a dramatizace pohádky s naším novým kamarádem Sovíkem

Publikováno: 27.1.2022

V pátek 21. ledna se do naší třídy přiletěl podívat nečekaný host. Jmenoval se Sovík a zajímalo ho, co děláme v hodinách literární výchovy. Děti byly z jeho návštěvy nadšené a těšily se, že Sovíkovi předvedou, jak jsou šikovné. Nejdříve jsme si přečetli pohádku od Josefa Čapka o tom, jak pejsek s kočičkou dělali k svátku dort a následně jsme si o příběhu povídali.

Děti chtěly Sovíkovi také něco zahrát, a vybraly si pohádku ,,Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?“ Společně postavily boudu, domluvily se, kdo co bude hrát a představení mohlo začít. Děti si hraní svých postav užily a náramně se při tom bavily.

Sovíku, děkujeme, že jsi se na nás přiletěl podívat a už teď se těšíme na tvou další návštěvu.