HALLOWEENSKÁ PÁRTY

Publikováno: 4.11.2023 Autor(ka): Ida Horáková

Výborné strašidelné svačinky nám doplnily atmosféru.

Podobně jako ostatní třídy i my jsme oslavili svátek Halloween. Domluvili jsme se, že každý přijde buď ve strašidelné masce nebo přinese nějaký symbol tohoto svátku. Nakonec se nám sešlo poměrně hodně strašidýlek, bubáků a kostlivců, ale symbolů bylo také dost. Dýně, netopýři, hadi nebo strašidelně nazdobené pochutiny. Jak to tedy u nás probíhalo?

Každý žáček dostal vlastní halloweenský kelímek, do kterého v průběhu celého dne sbíral sladkostní odměny. Ty samozřejmě nebyly zadarmo, v průběhu dne jsme plnili různé úkoly, kdo úkol zvládl, dostal malou odměnu, kterou si mohl dát do svého kelímku. V závěru netradiční výuky si každý naplnil svůj kelímek podle zásluhy (většinou jej děti měly plný :-)). A jaké úkoly nás čekaly?

Začali jsme pracovními listy, kde jsme nakoukli do českého jazyka, čtení, matematiky nebo třeba vlastivědy. Některé úkoly plnily děti samostatně, některé ve skupinách. Pak jsme si trochu zasoutěžili a moc jsme se těšili na halloweenské svačinky - muffiny, sušenky, brambůrky, čokoládičky,.....apod. Po tomto výborném posilnění jsme začali vyrábět halloweenský řetěz a také malé strašáčky - ti se nám obzvlášť podařili - viz foto. Po celou dobu nás provázela strašidelná hudba, o přestávkách jsme si strašidelně zatancovali a zahráli jsme si hru: DÝNĚ, KOSTI, KLOUBY, HNÁTY.... V poslední hodině jsme dostali text na čtení, ale ejhle..........pavouci nám vymazali různé části, ty jsme museli najít, vystřihnout a dolepit si je zpět na správné místo. Kdo tento úkol zvládl, konečně si přečetl vše o tomto svátku, který pochází již z dob starých Keltů.