Zlaté české ručičky

Publikováno: 15.9.2023 Autor(ka): Ida Horáková

Třída 4.B se rozhodla v letošním roce zapojit do vlastního celoročního projektu s názvem: ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY. Tento název jsme zvolili právě proto, jelikož se skutečně domníváme, že Češi vždy měli a stále mají „zlaté ručičky“. Budeme se zajímat o naše světové vynálezy a objevy, známé a slavné osobnosti, ale také budeme brousit do historie. Chceme poznávat především česká královská města a další zajímavosti naší české země. Projekt propojíme s informatikou, vlastivědou, literaturou, ale také přidáme vlastní poznatky ze školního i domácího prostředí.

Na úvod nás čekala hned 1. výzva a co jiného si zvolit, než naše krásné historické město. Po zpracování informací si vždy o nasbíraných poznatcích povídáme, čteme a přidáváme vlastní názory. Někteří žáci si dobrovolně k tématu již přidali světové vynálezy, které pochází právě z Česka. Zatím se učíme projekt zpracovávat a správně jej „uchopit“. Hlavní osobností k našemu městu Znojmo byl tentokrát zvolen král Přemysl Otakar I.

Těšíme se na další výzvu. Věříme, že se budeme stále zlepšovat. Držte nám palce!