Tripartitní třídní schůzky 15.1 - 19.1.2024

Publikováno: 4.1.2024 Autor(ka): Jana Moltašová

Ve dnech 15.1. - 19.1.2024 se konají na naší škole tripartitní třídní schůzky. Minulý školní rok byla tato forma schůzek u zákonných zástupců velmi oblíbená a účast byla daleko vyšší než u běžných třídních schůzek.

Tripartitní třídní schůzky jsou vzácnou příležitostí, kdy se učitelé, děti a rodiče scházejí a společně diskutují o pokroku a potřebách žáků. Během schůzky se otevírá prostor pro posilování pozitivního chování žáků a hledání společných cílů. Učitelé mohou rodičům poskytnout hlubší pohled do výuky a dětem nabídnout podporu při vzdělávání nebo začlenění do kolektivu.

Klíčovým prvkem těchto schůzek je ale především vzájemná komunikace a porozumění. Tripartitní třídní schůzky vytváří silný most mezi školou a rodinou, což může pozitivně ovlivnit celkový vzdělávací proces.