Exkurze do Agroškoly

Publikováno: 14.11.2023 Autor(ka): Pavel Dufek

Pod záštitou kariérového poradce jsme my žáci vycházejících ročníků dne 14.11.2023 absolvovali exkurzi do Agroškoly Pozďatín na Vysočině

Vůbec jsme netušili, co nás čeká. Malý areál uprostřed přírody, na jedné straně les a na druhé přírodní rybník. Jako škola to opravdu nevypadalo. Přivítala nás usměvavá paní ředitelka a hned jsme vyrazili na obhlídku. Ovčí výběh, bylinková zahrada, skleníky, sad i miniaturní vinohrad, a to vše pár kroků od útulného internátu a budovy školy. Plně vybavené učebny a odborné laboratoře uchvátily nejen nás, ale i náš doprovod. Možnosti studia shrnuté v krátké prezentaci a zábavný vědomostní test znalostí zemědělské problematiky byli milou tečkou za vydařeným výletem. Kdo ví, třeba se sem někteří z nás v září coby studenti vrátí.