1893 ... Jak to tenkrát vlastně bylo?

1893 ... Jak to tenkrát vlastně bylo?

Publikováno: 22.10.2023 Autor(ka): Renata Jahodová

Výstavba naší školy

Sobotní oslava 130. výročí založení naší školy je za námi. Spousta milých setkání, emocí a vzpomínek.... Začtěte se s námi do zajímavého článku znojemského historika PhDr. Jiřího Kacetla o tom, jak k výstavbě školy v letech 1893 - 1894 došlo, bude se vám líbit! Text je ochutnávkou z připravované publikace o Znojmě v letech 1850-1914.

ŠKOLA „OTAKARKA“ VE ZNOJMĚ SLAVÍ 130 LET | PRO ZNOJMO

 

Veřejnost často netuší, že naše škola na Václavském náměstí má v zadním traktu ještě jednu budovu, kde se vyučují žáci 1. stupně, je tu přípravná třída se školní družinou, ale také školní dílna a cvičná kuchyňka. Tato historická budova s přemyslovským portálem, krásnými klenbami a prostornými třídami v klidném prostředí bývala součastí kláštera klarisek, od roku 1894 již patřila k nově zbudované "Otakarce". Více informací se můžete dočíst například zde:

GPOA Znojmo - Obchodní akademie v nejstarší znojemské školní budově