Cesta kolem světa za 5 dní: den třetí

Publikováno: 10.8.2022 Autor(ka): Barbara Housarová

Hallo! Ola! Hola!

Good morning! Bom dia! Buenos Días!

Zatímco v Severní Americe si s přehledem vystačíte s angličtinou, do té Jižní si určitě příbalte i portugalský a španělský slovník :-) Naše malé objevitele však již nic nepřekvapí!

Už tedy není žádným tajemstvím, že naše dnešní putování pomocí tajemného teleportačního přístroje patřilo právě Americe.

A protože Sochu svobody, mrakodrapy a hot dog si umíme představit poměrně dobře, zaměřili jsme se spíše na objevování Jihu... No a tak si dnes děti vyzkoušely jízdu na koni coby zkušení indiáni, zhlédli jsme krásnou a poučnou ukázku výcviku dravých ptáků a odpoledne nás čekala veliká veselice v podobě honosného karnevalu v samotném Riu de Janeiru. Děti nejen že si vyrobily parádní kostýmy, ale krásnou tečkou byl i profesionální "face painting" od Agentury Sluníčko. Myslím, že leckterá tanečnice samby by nám mohla závidět, no posuďte sami :-)