Krav maga - ukázka sebeobrany

Publikováno: 3.12.2023 Autor(ka): Lucie Kuglerová

Krav maga a reálná sebeobrana

Ve čtvrtek nás navštívili istruktoři z první otevřené školy Krav maga na Znojemsku.

Krav maga je dnes považován za celosvětově nejefektivnější systém sebeobrany. Je založena na intuitivních lidských reakcích ve stresující bojové situaci a je díky tomu přirozeně zapamatovatelná, k čemuž přispívají i způsoby tréninku a důkladná postupná výuka, která je koncipována pro žáky různého věku, pohlaví i fyzické síly. Cílem tohoto systému je naučit každého bez ohledu na tyto předpoklady obranu proti nejrůznějším druhům útoku založeným na reálných situacích.

A přesně takovou reálnou ukázku nám přišli tito instruktoři předvést. Nejprve žáci zavřeli oči a zkusili se zorientovat v prostoru. Poté si vyzkoušeli prvky sebeobrany a také jednu velmi důležitou věc, a to, naučit se z plna hrdla zakřičet a zavolat o pomoc.

Ukázka se všem velmi líbila. Byla poučná a zároveň ukázala, jak náročné je vlastně ubránit se. No, budeme si přát, abychom se nikdy nemuseli do těchto situací dostat.