Lesní společenství a houby a jak to vidí 2.A a 4.B

Publikováno: 26.11.2022 Autor(ka): Lucie Kuglerová

Projektový den byl věnován životu v lese a houbám.

První jsme absolvovali přednášku s dámou, dá se říci, nejpovolanější, která pracuje přímo v Lesy Znojmo. Na přednášce si žáci zopakovali známé houby a seznámili se i s  některými méně známými houbami, jako outkovka, síťovec, březovec a dalšími. Zkusili si psát husim brkem, podívali se na vycpanou lišku i jezevce, vyslechli si příběh o kukačce i jak to mají vlastně včelky v úlu.

Po vyčerpávající přednášce žáci absolvovali hru šipkovanou. Naučili se pracovat v týmu a dozvěděli se zase nové věci o lese i životě v něm.

Čtvrťáčci se naučili báseň o tom, jak se chovat v lese, co dělat, nedělat a přednesli ji svým kamarádům z druhé třídy.

Nakonec jsme si postavili z plastelíny houby, rostliny i zvěř, které můžeme vidět v lese a společnými silami vytvořili plakát.

Děkujeme druháčkům za pomoc. Moc jsme si s Vámi užili! Tak zase příště.