Úvaha - Potřebuje mě někdo?

Úvaha - Potřebuje mě někdo?

Publikováno: 9.2.2020 Autor(ka): Tamara Bulantová

9.A - vycházející, vlastní názor, hloubka duše, láska, smutek, přátelství, život, rodina

Zase jsme se jednou ukázali v dobrém světle. Nejsme žádní budižkničemové. Jen se nám ne vždy chce něco dělat, no:-(

Potřebuje mě někdo?

Úvaha

Občas si říkám, co bych dělala, kdybych na světě zůstala úplně sama? Za kým bych šla? S kým bych komunikovala? Nebo právě naopak. Kdybych odešla já, chyběla bych někomu?

Občas si říkám, že jsem zbytečná.  Vím, že to pravda není. Nevím, co bych dělala nebýt kamarádů, kteří mi vždy podali pomocnou ruku. Nebo rodiče, kteří se mnou byli v těch nejtěžších chvílích. Přece jim mohu poděkovat, že mi dali život darem.

 

                                                                                                                                                    Kamila

 

Jako osoba, jako dcera, jako vnučka, jako sestra si myslím, že jsem v životě potřebná. Jako dcera, co přináší plno nervů, ale i radosti. Jako vnučka, co přináší spoustu úsměvů i objetí, ale hlavně jako sestra, jako vzor. Jako osoba ochotná se pro dobro svých sourozenců vzdáti toho nejmocnějšího. Sama si myslím, že každý z nás byl na zem poslán z nějakého důvodu. Až  tu člověk splní svoji misi, půjde už nadobro odpočívat, ale nikdy na něj nezapomeneme. Navždy je daná soba v našich srdcích, ať byla jakákoli. Ať přinášela utrpení či dobro. Snad každý si v životě položil otázku: Potřebuje mě někdo? Ať se děje, co se děje, vždy si odpověz: „ Může být i hůř.“

                                                                         

Kristýna

 

V minulosti  jsem pomohla mnoha lidem, ale když jsem pomoc potřebovala já, nebyl tu nikdo. Přesto jsem pořád usměvavá a věřím v lidi. Každý má v sobě něco dobrého. Na minulost nerada vzpomínám. Dnes mám kolem sebe lidi, kteří mi pomůžou, kterým na mně záleží a já si jich vážím.

Vždy, když jsem smutná, za mnou přijde můj přítel a řekne: „ Zvedni hlavičku, princezno, padá ti korunka:“

Vždy, když to řekne, září mu oči a já se najednou cítím důležitá. Když odjedu za tátou a bráškou, kamarádi mi píšou o radu. Pro lidi, kteří si neví rady, jsem na FB vytvořila skupinu, ve které se svými přáteli pomáhám ostatním. Každý člověk by se měl cítit důležitý a potřebný.

 Pomáhejte lidem, protože se vám to vždy vrátí. Na tomto světě je každý důležitý, každý tu má svoji roli.

 

                                                                                                                                                    Klára