Družina

Školní družina je nedílnou součástí naší školy. Plní vzdělávací cíle stanovené školským zákonem a řídí se vzdělávacím programem pro školní družiny. Je přednostně učena pro děti z přípravné třídy a žáky 1. stupně naší školy. O přijetí rozhoduje ředitelka školy na základě řádně vyplněné přihlášky a podle stanovených kritérií.

Školní družina nabízí zájmové, vzdělávací a spontánní činnosti.

Je místem, kde se děti a žáci učí žít s ostatními, navazují nová přátelství, vzájemně se poznávají, spolupracují a respektují individualitu ostatních. Při práci je důležitá přátelská atmosféra, vhodná motivace, ctižádost, zvědavost a pestrý výběr činností a her.

Pedagogické a výchovné působení je uskutečňováno přirozenou formou, dobrovolně, s vlastní aktivitou dětí a žáků. Ve školní družině pracují kvalifikovaní vychovatelé a asistenti, kteří respektují individuální schopnosti a dovednosti všech dětí a žáků a dbají na jejich bezpečnost. Školní družina se podílí na výchově mladé generace, která má být slušná, odpovědná, vzdělaná, sebevědomá a rozhodná.

Velkou předností školní družiny je rodinné prostředí a široká nabídka zájmových aktivit, které jsou pro družinové děti a žáky zdarma.

Naše družina v dubnu

S příchodem teplého počasí se naše aktivity přesouvají ven,kde se dá nejen hrát na hřišti a zahradě,ale venku můžeme i tvořit naše výtvarná díla.Příkladem může být barvení látky,ze které jsme vyrobili pestrobarevné motýlky v jarních pastelových barvách. Děti si také zasadily sazeničku měsíčku lékařského a budou o ni pečovat až do Dne matek aby ji potom použily jako dáreček pro maminky. Samozřejmě se také věnujeme naší oblíbené hře na pískovišti a míčovým hrám. K tvoření používáme také pampelišky a sedmikrásky,kterých je na naší zahradě dostatek.

Těšíme se na Velikonoce

VYÚČTOVÁNÍ PLATBY ZA MĚSÍC ÚNOR

Bruslení  ukončeno

Bruslení ukončeno

ŠD

VELIKONOČNÍ BŘÍZKA

VELIKONOČNÍ FARMA

Noc s Andersenem - spaní ve škole

V pátek, 22.3. jsme s dětmi z našeho oddělení v rámci Noci s Andersenem přespali ve škole. Po kondiční procházce, hřišti a večeři jsme se věnovali povídání o knížkách a výtvarné tvorbě. Poté všechny děti statečně absolvovaly stezku odvahy. Před spaním jsme společně shlédli pohádku a pomalu se uložili ke spánku. Probudili jsme se do krásného slunečného dne a po snídani jsme akci zakončili stezkou bosou nohou. Celá akce se moc povedla a děti si netradiční pobyt ve škole moc užily! Za jejich výkon jim po právu náležela odměna v podobě medaile a malé sladkosti.