7 divů Znojemska: den druhý

Publikováno: 31.8.2023 Autor(ka): Eva Hrdličková

Dnešní den se z nás stali praví vodáci. Hned ráno jsme zamířili do Vodáckého centra ve Znojmě, kde se nás ujali instruktoři a proškolili nás, jaké vybavení je potřeba mít na bezpečnou plavbu. A pak jsme se pustili do objevování dalšího z divů Znojma - řeky Dyje, která je splavná až od roku 2014. Utvořili jsme si posádky, seznámili se s instruktory a plavba mohla začít. Kochali jsme se okolní krajinou, prozpěvovali si, vyprávěli zážitky z prázdnin i vzpomínali na zážitky ze školy. Vodáky na řece jsme zdravili ahooj a nechyběla ani dávka otužování, kdy do ledové řeky musel stoupnout každý, aby se přemístila pramice kvůli nízké hladině vody. Náš kolektiv se stmelil. Sjíždění Dyje na pramicích vyžadovalo sehranost posádky, vytrvalost, sílu a dobrou techniku pádlování. To se nám dnes dařilo a zdárně jsme dojeli do cíle - do obce Dyje. Nechyběly ani pauzy na svačinu a oběd v podobě balíčku - povidlových buchet.

Autobusem jsme se vrátili na naši základnu, kde nás čekaly sportovní aktivity, dále vyluštění tajenky a odkrytí další indicie k pátečnímu pokladu: KLÍČ K POKLADU...

My 3 dospěláci hodnotíme dnešní den velice kladně - sešla se nám tu správná parta, kterou baví objevovat krásy Znojma a okolí.