7 divů Znojemska: den pátý

Publikováno: 29.8.2023 Autor(ka): Eva Hrdličková

Poslední den našeho dobrodružství jsme si maximálně užili. Hned ráno jsme v areálu Louckého kláštera odhalili naši poslední indicii k pokladu: KLÍČ K POKLADU NAJDETE VE ZNOJEMSKÉ RADNICI neboli přímo u paní starostky města Znojma. Hurá!

Pak jsme se projeli turistickým vyhlídkovým vláčkem a kochali se krásami našeho města. Dozvěděli jsme se například, že kaple sv. Václava nedaleko Mikulášského kostela je vlastně dvoupatrový kostel, že firma Znovín Znojmo patří k 6 největším výrobcům vína v ČR a že ve starém městě se nachází dům s cimbuřím.

V 10 hodin na nás čekali v Jihomoravském muzeu, kde nám dělala společnost Hroznová koza, magická bytost z pradávných časů, která společně s kozlem a kůzlaty chrání vinohrady, víno a vinaře na Znojemsku. Toto laskavé stvoření jsme si namalovali a pak už byla potřeba síla, protože jsme si z několika jablíček vymačkali chutnou a čerstvou jablečnou šťávu.

Po palačinkovém obědě jsme se stali návštěvníky na znojemské radnici, kde nás přivítala paní místostarostka Bohumila Beranová a paní starostka Ing. Ivana Solařová. Ta nás obdarovala klíčem, kterým se dostaneme k pokladu. Pověděli jsme jí, jak jsme díky projektu Letní škola s Kolumbem strávili spolu 5 programem nabitých dní a prohloubili si znalosti o Znojmě a jeho okolí. Jako dárek za milé přijetí jsme jí věnovali tričko s logem města, které jsme společně vlastnoručně nakreslili. Byla to výjimečná chvíle strávit čas s vedením města Znojma.

Hra Laser Game nás rozpohybovala, pizza a zmrzlina posilnila a pak jsme poklad našli v areálu naší školy raz dva. Pokladem byl balíček se spoustou dárků, které si děti zasloužily.

A je tu konec a loučení... Zjistili jsme, že město Znojmo určitě nemá jen 7 divů (v názvu našeho programu), ale že přírodních a stavebních zajímavostí je zde daleko více. Nám nestačilo 5 dní na prozkoumání všeho, třeba budeme příští léto pokračovat :)

Děkujeme městu Znojmo za tento vydařený projekt a žákům za prima 5 dní, kdy jsme poznávali a obdivovali krásy našeho města a okolí.

Přejeme Vám pohodový zbytek prázdnin.

Drahomíra Matušková, Petruše Meixnerová a Eva Hrdličková