Exkurze do Ruční papírny v Želeticích

Publikováno: 21.10.2023 Autor(ka): Barbara Housarová

O některých věcech se dá dlouze mluvit, ale pokud si je můžeme vyzkoušet na vlastní kůži, je to úplně jiný zážitek. A tak nám z "ničeho" vzniknul papír...

Ruční papírna Stará škola v Želeticích je rodinnou firmou, která má na českém trhu své dominantní místo již od roku 1999.

Celým dopolednem nás provázeli velmi příjemní majitelé papírny a věnovali se trpělivě každému jednomu žákovi.

Pan David nás seznámil s historií výroby papíru ve světě i u nás a vysvětlil specifika výroby želetického papíru. Každý žák si poté mohl vyrobit svůj vlastní list papíru. Papíry se nám v současné chvíli suší a za pár dní by nám měli přicestovat do školy poštou :-)

Rádi jsme si nakoupili již hotové krasně zdobené výrobky v místním obchůdku u paní Davidové a odvezli jsme si i spoustu materiálu k dalšímu tvoření. Mockrát děkujeme!

Více fotek z akce najdete ZDE