Halloween ve IV.D

Publikováno: 31.10.2023 Autor(ka): Tereza Purmenská

Halloween si většinou spojujeme s Amerikou. Tento svátek je ale původně starý keltský zvyk, který byl pomyslnou hranicí mezi létem a zimou. Byl to keltský Nový rok. Lidé věřili, že této noci se duše mrtvých vracejí domů, proto jim svítili lucernami z dýní na cestu, nebo také prostírali u večeře pro zesnulé a čekali, že přijdou.

Dnes je svátek rozšířen hlavně v anglicky mluvících zemích, ale postupně se mu dostává větší obliby i v evropských a mimoevropských zemích.

Žáci dnes přišli do školy v různých maskách a strašidelných kostýmech, učení jsme měli zábavnou formou zaměřené právě na halloween. Řekli jsme si halloweenské zvyky a tradice, ale také jsme neopoměli naše české "Dušičky".

V naší fotogalerii si můžete prohlédnout, jak jsme si dnešní dopoledne užili a těšíme se na další tematické dopoledne plné zábavy.