Přišel k nám Mikuláš

Publikováno: 5.12.2019

Ve čtvrtek 5. prosince do naší školy zavítal svatý Mikuláš. A jak to tak bývá, nepřišel sám. Doprovázeli ho hodní andělé a čerti, ze kterých šel trochu strach. Ale i nejmenší prvňáčci vše statečně zvládli.

Celá naše škola žila tento den z jejich vzácné návštěvy. Mikuláš pochválil všechny hodné žáky a čerti trochu postrašili ty, kteří někdy zlobí. S žádným žákem to ale není tak hrozné, protože žádného si s sebou do pytle nevzali. Hodní andělé za zazpívanou písničku nebo zarecitovanou básničku rozdali všem sladkou odměnu.

Ale pozor! Někteří žáci si domů odnesli pravé černé pekelné uhlí! To proto, aby si pamatovali, že do příštího roku se musí v něčem zlepšit. Budeme jim držet palce.

A vlastně nejenom jim. Protože každý z nás se máme snažit být hodnými a lepšími lidmi. A to dá práci :-)

Tak svatý Mikuláši... za rok se na Tebe budeme těsit znovu. A děkujeme za dobré upečené perníčky.