Prohlídka vesmírné stanice

Publikováno: 8.1.2024 Autor(ka): Magdaléna Králová

Úniková hra v hodině přírodovědy

Dnes jsme se s 5.B vydali na exkurzi do vesmírné stanice. Znáte to, děti nejsou vždy stoprocentně ukázněné, a tak se stalo, že někdo zmáčkl jakési tlačítko, a tím spustil odpočítávání startu raketoplánu. Hrozilo nám všem, že odletíme do vesmíru a už nás maminky a tatínkové nikdy neuvidí. Dveře totiž byly zakódované a my jsme neznali číselný kód k jejich otevření. Děti jsou ale nejen neukázněné, ale jsou hlavně bystré a chytré. Proto se jim podařilo vypátrat v místnosti několik nápověd, šifer, tajné písmo, ale i vesmírný sliz s ukrytým vzkazem. Víc hlav, víc ví, a co neví, najdou si na internetu. A tak byl správný kód na světě naštěstí ještě před uplynutím stanoveného času, dveře se otevřely a my byli zachráněni! Uff.