Šel zahradník do zahrady s motykou... A nebyl sám, byl jich celý houf.

Publikováno: 22.11.2023 Autor(ka): Barbara Housarová

Jak vypadají ryngle? Opadá dřív jabloň nebo třešeň? A jaké květy má slivoň? To vše a mnohem víc snad brzy na vlastní oči budou moci pozorovat žáčci naší školy.

14. listopadu byl pro nás velký den - tolik mladých zahradníků a zahradnic naše škola ještě neviděla! Za vydatné pomoci šikovných učňů ze SOŠ Dvořákova ve Znojmě se našim páťákům podařilo vysadit v zahradě naší školy celou ovocnou stezku.

Celou akci koordinovala a práci spravedlivě rozdělovala paní mistrová Alena Šinoglová. Mladí zahradníci se našich žáků ujali velmi svědomitě, vše jim vysvětlovali a nechali je vyzkoušet každou fázi výsadby. Páťáci se předháněli, kdo bude dřív u rýče a u kolečka, a tak za pár hodin byla naše ovocná stezka na světě.

Vyzbrojeni cenými radami, jak se o mladé stromky starat, jsme se s velkým poděkováním s mladými zahradníky rozloučili. Teď už budeme jen doufat, že stromky přečkají zimu bez újmy a budeme se těšit na první šťavnaté plody. MŇAM !

A kdo ví, třeba naše páťáky zaujala milá spolupráce se žáky ze střední odborné školy natolik, že za pár let se budou i oni chtít věnovat tomuto krásnému a potřebnému řemeslu.

Více fotografií z našeho zahradničení najdete ZDE