„V lese není wifi, ale určitě tam najdeš lepší spojení."  (projektový den 2.B a  4.A)

„V lese není wifi, ale určitě tam najdeš lepší spojení." (projektový den 2.B a 4.A)

Publikováno: 27.11.2022 Autor(ka): Eva Hrdličková

I když se Mezinárodní den lesa slaví 21.3., my jsme si jeho důležitost a význam připomněli ve čtvrtek 24.11.2022 v rámci projektového dne. Sešly se pohromadě dvě třídy - 2.B a 4.A. Starší čtvrťáci se ujali mladších spolužáků a pomáhali jim při plnění zadaných úkolů.

Nejdříve jsme zhlédli edukační film o významu lesa, kde jsme si zopakovali, že lesy jsou zdrojem kyslíku a dřeva, zadržují vodu, zabraňují odnosu půdy a chrání před větrem. Víme, co jsou lesy jehličnaté, listnaté a smíšené. Pak následoval pokus se suchou rozevřenou šiškou, kterou jsme dali do sklenice s vodou. Druháčci si mezi tím společně se čtvrťáky vyplnili pracovní list, který hravě zvládl ten, kdo pozorně sledoval film o lese.

Asi za 30 minut se šiška ve vodě začla uzavírat, protože reagovala na vlhkost a myslela si, že je stále vyživovaná stromem.

K lesu neodmyslitelně patří houby, o kterých nám pověděli za pomocí prezentace čtvrťáci, a my si pak tělo houby popsali a houbu si podle své fantazie vymodelovali.

Poslední bod programu nás čekal v Jihomoravském muzeu ve Znojmě, kde jsme se zapojili do eukačního programu Padá listí ze stromu. Ve skupinkách jsme porovnávali stromy typické pro Znojemsko - habr, dub, olše a bříza. Stali jsme se součástí bádání a nechyběla ani práce s binokulárním mikroskopem.

Po návratu do školy jsme si celou akci zhodnotili a dali jí 10 bodů z 10:)

Do lesa se určitě brzo vypravíme, protože tam načerpáme energii a je to oáza klidu.