Vánoční tvoření s rodiči

Publikováno: 18.12.2022 Autor(ka): Kristýna Vránková

V úterý odpoledne jsme se společně sešli s rodiči a dětmi ve třídě na vánočním tvoření. Na úvod děti rodičům zarecitovaly a zazpívaly, aby nás naladily na tu pravou vánoční atmosféru a poté jsme začali tvořit. Každý si mohl vyrobit vánoční stromeček a sněhuláka.

Kartonový stromeček se omotával zelenou vlnou, dokud nebyl pěkně hustý. Tavnou pistolí se pak dále dozdobil bambulkami, hvězdičkami nebo kamínky. Na sněhuláka jsme použili lahvičky od actimelu, které jsme s dětmi poctivě poslední týdny sbírali. Lahvička se ozdobila očima, nosem vystřiženým z oranžového papíru a tam, kde by mohl mít sněhulák uši, dvěma bambulkami. K bambulkám se přichytil chlupatý drátek. Pak už jen drátek nebo stužka kolem krku a pod ni přilepit tři knoflíčky.

Děti a rodiče úžasně spolupracovali a oba výrobky podle fantazie ještě více zdokonalili.

Tvoření jsme si společně moc užili, u toho si i skvěle popovídali a ochutnali nějaké to cukroví.

Moc děkujeme za účast a těšíme se na další společné tvoření!

Klik pro další fotky