Výstava o houbách v naší škole

Publikováno: 14.10.2022 Autor(ka): Magdaléna Králová

Celý týden jsme měli možnost prohlížet si výstavu Houbařský rok na Znojemsku přímo v budově naší školy.

Za tuto příležitost děkujeme Jihomoravskému muzeu ve Znojmě, které nám výstavu zapůjčilo.

Všechny děti a žáci od přípravných tříd až po páťáky toho využili a krásné fotografie hub důkladně prozkoumali. Žáci čtvrtého a pátého ročníku se do toho pustili v hodinách přírodovědy opravdu poctivě. Naučili se symboly běžně užívané v atlasech, naučili se vyhledávat informace v textech, přečetli si zajímavosti ze světa hub. Velkým překvapením pro děti bylo, že existuje i jedlá muchomůrka, že některé houby mohou být léčivé, a že dokonce i o Vánocích můžeme jít na houby.

Na houbové vlně jsme jeli celý týden také v jiných hodinách. O houbách se v našich třídách četlo, zpívalo, s houbami se počítalo a také paní kuchařky nám připravily houbovou polévku. V neposlední řadě se krásné houby u nás malovaly a vyráběly, takže se můžete těšit již brzy na plotě na výtvory našich a vašich dětí.