Zmrzlina a Knihovna v parku

Publikováno: 19.6.2023 Autor(ka): Kristýna Vránková

Naše třída se v pondělí vypravila na kopečkovou zmrzlinu, kterou dostala odměnou za první místo ve sběru kaštanů. Gratulujeme tímto i našemu spolužákovi Kryštofovi, který donesl nejvíce kaštanů z celé školy a vyhrál tak první místo.

Dále jsme se vydali do Horního parku, kam se přesunula Městská knihovna Znojmo společně se spolupracujícími partnery.

Jednotlivá oddělení knihovny měla pro návštěvníky připraveny zajímavé aktivity. Patřily mezi ně např. kvízy, netradiční pojetí klasických pohádek, dvojjazyčné divadlo Kamishibai, rýmování, výprodej knih či prezentace hudebních nástrojů. Ve stanu Jihomoravského muzea se mohli návštěvníci dozvědět, co se čte v muzeu, NP Podyjí nabídl ochutnávku své přírody všemi smysly a díky programu Městských lesů Znojmo se mohli návštěvníci pomyslně vypravit za zdravím do přírody.

My jsme konkrétně byli u altánku NP Podyjí všemi smysly a hudební nástroje s Pavlem Frindem.

U prvního altánku proběhlo představení Národního parku Podyjí, seznámení s jeho přírodními specifiky, historií území i jeho rostlinnými a živočišnými obyvateli. Vyzkoušeli jsme si interaktivní hry a povídání o přírodě, při němž jsme využili všech svých smyslů.

Dále jsme viděli různé typy (dechové, strunné, bicí) hudebních nástrojů a hraní na ně. Viděli jsme a slyšeli jsme např.: kazoo, fujaru, pilu, harmoniku, kytaru, vábničku na kachny či niněru.