Dědo, babi, pojď se smát

Publikováno: 28.9.2023

Na Jubilejním parku už se pomalu stávají tradicí interaktivní dny pro vnoučata a prarodiče. Ve středu 27. 9. jsme na ni opět příjemně navázali. Leitmotivem celé akce bylo společné trávení času vnoučat a prarodičů.

Na základě malé anketky, která mezi dětmi proběhla, jsme vybrali pět nejoblíbenějších činností a podle nich připravili jednotlivá stanoviště. Děti a prarodiče si mohli připravit občerstvení v Kavárně u mlsné dýně. Zahráli si a možná pro sebe objevili nové deskové hry. Vyzkoušeli si svou kreativitu a šikovnost s kostkami lega. Potrápili paměť v kízu o přírodních a kulturních zajímavostech Znojemska. A nezapomněli jsme ani na "mazlící" hru a možnost ověřit si, jak dobře se děti a prarodiče navzájem znají.

Neskromně si troufám tvrdit, že se celé odpoledne podařilo na jedničku s hvězdičkou. Svatý Petr nám dopřál krásné baboletní počasí. Nálada byla pohodově uvolněná. Prarodiče nezřídka zavzpomínali na svá dětská léta, povyprávěli vnoučatům, jak se kdysi bavívali oni. Jako bonus měli prarodiče možnost neformálně se poznat s paními učitelkami, které se jejich vnoučatům věnují ve škole. Jednoznačnou zpětnou vazbou a odměnou nám byly široké úsměvy na tvářích dětí i dospělých nebo třeba otázka, zda podobná akce neproběhne hned příští týden :-)

Tímto všem děkujeme za krásné odpoledne a těšíme se na viděnou někdy příště...