Letní škola s Kolumbem 2023 je tu!

Publikováno: 3.4.2023 Autor(ka): Renata Jahodová

Milí žáci,

díky podpoře našeho zřizovatele Města Znojma nabízíme i v letošním roce možnost strávit bezvadný prázdninový týden na Letní škole s Kolumbem.

Jsou pro vás připraveny čtyři programy nabité zážitky, zábavnými aktivitami, dobrodružstvím a pohybem.

Přihlášky na Letní školu obdržíte od svých třídních učitelů, vyplněné je odevzdejte nejpozději do 14. dubna zpět opět třídním učitelům. Přihlášku naleznete i zde v příloze.

Vybírat můžete z následujících programů:

MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Věková kategorie: 7–10 let (1. – 3. ročník), max. 25 dětí

Lektorský tým: Mgr. Blanka Dufková, p. Sabina Tapšíková, P. Tomáš Bílý

Cena: zdarma (součástí programu je i oběd a malá svačinka)

Cílem programu je formovat u dětí kladný vztah ke zvířatům a předat jim zábavnou a hravou formou základní informace o zvířatech nejen hospodářských, ale také volně žijících i chovaných v domácnosti jako mazlíčci.

Děti se budou během Letní školy učit zásadám správného chování k živým tvorům a zodpovědné péči o ně. Tímto způsobem bychom chtěli u nejmladších dětí podpořit budování a upevňování vztahu k přírodě a její ochraně.

Součást programu: návštěva Jihomoravského muzea, exkurze u Městských lesů Znojmo, osada Havranů Hnanice, návštěva útulku Přímětice, canisterapie, sokolnictví, sjíždění řeky Dyje, návštěva plaveckého bazénu Louka, návštěva ZOO Jihlava

SEDM DIVŮ ZNOJEMSKA

Věková kategorie: 8–11 let (3. – 5. ročník), max. 25 dětí

Základna: budova Jubilejní park

Lektorský tým: Mgr. Eva Hrdličková, p. Petruše Meixnerová, p. Drahomíra Matušková

Cena: zdarma (součástí programu je i oběd a malá svačinka)

Během 5 dnů prozkoumáme 7 zajímavých památek a přírodních lokalit ve Znojmě a okolí – chrám sv. Mikuláše, podzemí, radniční věž, Jihomoravské muzeum, Králův stolec v Podyjí, zámek ve Vranově nad Dyjí a řeku Dyji na pramicích. V aktivitách budeme rozvíjet týmovou práci, posilovat sociální vztahy, podněcovat fantazii a zažijeme i dobrodružství v přírodě. Pomocí indicií, interaktivních úkolů, šifer, křížovek, luštěnek a map se zábavnou formou zdokonalíme ve znalostech o královském městě Znojmě a jeho nejbližším okolí.

Součást programu: Znojmo – chrám sv. Mikuláše, podzemí, radniční věž, Minoritský klášter (Jihomoravské muzeum), Králův stolec, jízda turistickým vláčkem, sjíždění řeky Dyje, Městská plovárna Louka, Vranov nad Dyjí – zámek, bunkry, přehrada.

DETEKTIVNÍ KANCELÁŘ PANA VOKURKY

Věková kategorie: 8–13 let (4. – 7. ročník) , max. 25 dětí

Lektorský tým: Mgr. Zuzana Urbánková, Mgr. Radka Nováková, p. Hana Štipčáková

Cena: zdarma (součástí programu je i oběd a malá svačinka)

Účastnící Letní školy se stávají stážisty v detektivní kanceláři, kde se každý den pokoušejí rozlousknout určitou detektivní příhodu. Při řešení musí uplatnit svůj důvtip, znalosti ze školy, logické myšlení, schopnost spolupráce i fyzickou zdatnost. Vyšetřování je zavede na různá místa, kde budou poznávat jak přírodu, tak i kulturu. Cílem je vyřešit všechny případy dříve, než skončí jejich pětidenní působení v detektivní kanceláři. Pokud se jim to povede, získají od šéfa kanceláře odměnu za svou píli.

Součást programu: aktivity ve městě Znojmě a nejbližším okolí, výlet do Lednice, návštěva ZOO v Sedlci – pan Vokurka podrobnosti z pochopitelných důvodů tají:-)

STROJ ČASU

Věková kategorie: 12–15 let (starší žáci), max. 25 dětí

Lektorský tým: Mgr. Radka Štolová, Mgr. Pavel Dufek, Mgr. Michal Janoušek

Cena: zdarma (součástí programu je i oběd a malá svačinka)

Program je koncipován jako cestování se strojem času.  Účastníci se budou nejprve snažit o sestavení stroje a postupně procestují časem dílčí historická období, která považujeme v rámci připravovaných aktivit za atraktivní (antika – olympijské hry, středověk – rytířské hry, 20. století – Velká válka a 2. světová válka a budoucnost – dobývání vesmíru).

Z každého období získají týmy indicie, které povedou k záchraně planety. Při chybném plnění požadavků by tak všichni byli nuceni odcestovat do jiného času. Činnost bude směřovat ke spolupráci, kdy jednotlivé týmy budou v rámci splnění úkolu získávat další informace o tom, co je během týdne čeká a kam je úspěšné plnění úkolů zavede. Splnění všech úkolů a soutěží dovede skupinu ke zdárnému návratu do současnosti.

Součást programu: aktivity v katastru města Znojma a nejbližším okolí, sjíždění řeky Dyje na lodích, návštěva pevnostního muzea Vranov nad Dyjí, Infinity Laser Game a Jihomoravského muzea ve Znojmě – více nelze prozradit :-)