Stroj času: den první

Publikováno: 7.8.2023 Autor(ka): Pavel Dufek

Stroj času je tak trochu vrtkavý a dnes, první den Letní školy, nás odvál do doby starověkých olympijských her. Ale pěkně popořádku.

Nejprve si každý z nás došel do temnoty sklepení naší školy pro příslušenství ke konkrétnímu řeckému příměstskému státu. Vůbec nebylo snadné téměř poslepu najít ten správný lísteček. A tak tedy budeme po celý týden proti sobě bojovat jako Sparťané, Athéňané a Korinťané. Poté, již jako týmy, jsme plnili ne úplně snadnou únikovou hru. Ta byla plná hesel, indicií a záhadných předmětů.

Po mírné dávce adrenalinu přišla relaxace v podobě výroby praporů se znaky států, antických tunik a věnců- ne sice olivových, ale břečťan v sobě také ukrývá významnou tematiku. Pustili jsme se i do kreseb patronů každého týmu. Podobizny Poseidona, Athény a Hérakla se velmi zdařily.

A protože hlavní náplní dnešního dne byly olympijské hry, sportování bylo nasnadě. Přišla tedy štafeta v oddílovém oděvu- dresu, skok, hod diskem, oštěpem, zápas a přetahování.

Po prvním dnu vede Korint s 55 body, druzí jsou Athéňané s 24 body a Sparta je s 21 body na třetím místě.

Držte nám palce, stroj času se teprve roztáčí!