Koulovačka

Publikováno: 6.12.2023 Autor(ka): Lenka Cvingráfová

Neodolali jsme a vyrazili si užít sníh.

Rozhodli jsme se využít krásné zimní počasí a vyrazili ven. Jen jsme vyšli ze dveří vedoucích na školní dvorek, začala koulovačka, která rychle přerostla v neorganizovanou bitvu. A vzhledem k tomu, že na nás nakukovali žáci z 8.B, kteří na přilehlé zahradě stavěli sněhuláky, byl nový plán jasný. Zaútočili jsme na osmáky a teprve nyní nastala epická bitva, do které se zapojili jak učitelé, tak i asistenti.

Po vyčerpávající bitvě jsme se rozhodli přejít na školní dvůr a vytvořit sněhuláka. Ale ne ledajakého - přímo jednorožce! Celá naše třída se spojila a vytvořila něco, co bylo důkazem nejen naší tvořivosti, ale také schopnosti pracovat jako tým (škoda že jednorožec nevydržel odchod určitých žáků ze školy).

V dnešní uspěchané době, kdy je vzdělání často vnímáno pouze jako vážná záležitost s množstvím teoretických znalostí, je důležité si připomenout, že umět si občas hrát a nechat pohrát dítě v nás je klíčové pro celkovou pohodu. Právě tyto chvíle spontánní radosti a kreativity, jakou jsme zažili dnes, nám připomínají, že vzdělání a zábava mohou krásně spolupracovat a vytvářet nezapomenutelné zážitky pro všechny.

Několik fotografií z dnešního sněhového řádění si můžete prohédnout ve Fotogalerii nebo ZDE.