Návštěva ZOO Zlín Lešná

Návštěva ZOO Zlín Lešná

Publikováno: 19.4.2024 Autor(ka): Jana Moltašová

Rádi bychom se s vámi podělili o vzrušující zážitek. Naše třída tento týden navštívila jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v České republice, ZOO Zlín Lešná!

Byla to skvělá příležitost prozkoumat krásy přírody a dozvědět se mnoho zajímavého o životě zvířat a ochraně naší planety.

Během naší návštěvy jsme měli možnost vidět širokou škálu exotických zvířat, jako jsou lvi, tygři, sloni, žirafy a mnoho dalších. Prošli jsme si také stezku mezi klokany, tropické terárium a v místním prostorném bazénu jsme si mohli pohladit, a dokonce i nakrmit mořské rejnoky. Navíc jsme viděli i rejnočí mláďata, která v ZOO Zlín Lešná odchovali jako první v Evropě.

Nejvíce nás však oslovila interaktivní výuková zóna, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o ochraně ohrožených druhů a udržitelném životním prostředí. Měli jsme možnost klást otázky a diskutovat s lidmi, kteří mají hluboké znalosti o životech zvířat a o práci v ZOO. Jejich vášeň a angažovanost nás inspirovala k tomu, abychom se více zajímali o ochranu biodiverzity.

Celkově to byl úžasný den plný dobrodružství, učení a zábavy. Doufáme, že se brzy zase sejdeme na dalších dobrodružstvích!