Příběhy našich sousedů  - večer, kdy se nás dotkly emoce a vzpomínky

Příběhy našich sousedů - večer, kdy se nás dotkly emoce a vzpomínky

Publikováno: 8.3.2023 Autor(ka): Zuzana Straková

Projekt „Příběhy našich sousedů“ jsme zakončili včera, tj. v úterý 7. března 2023, naší závěrečnou prezentací v Centru Louka. Byl to příjemný večer, hosté mohli zhlédnout nejen náš projekt, ale i projekty ostatních tří znojemských škol. Nám se podařilo v tomto projektu i v celé prezentaci propojit starší generaci reprezentovanou paní Jiřinou Čechovou s generací nás, žáků ZŠ.

Příběh naší respondentky byl plný pohnutých osudů a dějinných zvratů. Upřímně nám poskytla své vzpomínky a my jsme měli možnost poučit se a pochopit souvislosti mezi jednotlivými událostmi.

Začali jsme připravenou obrazovou prezentaci na základě fotografického materiálu a potom zazněla nahrávka rozhovoru, který byl přednesen na workshopu v Českém rozhlasu v Brně.

Po prezentaci zaznělo poděkování všem; kteří nás provázeli tímto projektem. Měli jsme obrovskou radost, že naše úsilí bylo porotou moc hezky ohodnoceno.

Jiřina Čechová – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz)