3.A nocovala s Andersenem v Načeraticích

Publikováno: 11.4.2022 Autor(ka): Eva Hrdličková

Naše třída se zapojila do akce knihoven Noc s Andersenem. Jedná se o akci na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Celý pátek 1.4. už bylo ve vzduchu v naší třídě velké těšení a nemohli jsme se dočkat. Některé žáky čekalo poprvé spaní bez dohledu rodičů. V Načeraticích na nás čekala paní knihovnice Anička, která nám připravila opravdu bohatý program. Stihli jsem navštívit psí útulek v Načeraticích a donesli jsme psím kamarádům něco na zub. Pak jsme se ocitli u farmáře, který nám ukázal, co všechno se dá chovat - zvířectvo pobíhalo kolem nás a my se nestačili divit, jak rozdílná zvířata mohou žít pohromadě.

Po návratu do knihovny jsme tvořili papírová velikonoční vajíčka z přírodnin, které jsme nasbírali cestou. Nechybělo ani opékání špekáčků.

Na úplný závěr dne jsme se zachumlali do spacáků a paní knihovnice nám vyprávěla o spisovateli Andersenovi a přečetla jeho pohádky, které nekončí vždy vesele. Před odjezdem do Znojma každý účastník obdržel od paní knihovnice dárkový balíček a ozdobnou placku s logem Noci s Andersenem.

Tato akce se moc povedla díky bezvadnému programu, organizaci a především kamarádskému chování žáků naší třídy.

Dík patří všem maminkám, které napekly dobroty.