„All Hallows Eve“ nebo-li Halloween

Publikováno: 6.11.2021

Nakoukněte, jak se slavil halloweenský den v budově školy na Václavském náměstí!

Halloween je původně keltský lidový svátek. Pro anglosaské křesťany je to předvečer Všech svatých, tímto začíná třídenní dodržování tzv. Allhallowtide (čas vzpomínat na mrtvé). 31. října - All Hallows Eve nebo-li Halloween1. listopadu - Všichni svatí a poslední je 2. listopad - Všechny duše.

I my jsme si ve škole tento svátek připomněli. Děti přišly v pátek oblečené v kostýmech a maskách. Dopolední učení provázel halloweenský duch, poté následoval halloweenský tanec a nakonec čekala všechny odvážné tajemná dýňová stezka se sladkou odměnou. Celý den vládla krásná atmosféra plná radosti, nečekaného napětí i veselí.

Podívejte se na video zde.

Více fotek z halloweenského dne naleznete ve fotogaleriích jednotlivých tříd.