Cesta do vesmíru a hledání baziliška

Cesta do vesmíru a hledání baziliška

Publikováno: 24.6.2024 Autor(ka): Zuzana Urbánková

Třídní výlet si VIII.B užila v Brně. Kam jejich kroky směřovaly?

Prvním cílem našeho výletu bylo Planetárium v Brně, kde jsme shlédli představení Vesmír 3D. Díky němu jsme podnikli cestu napříč naší Galaxií – přímo nad námi se proletěly ty největší i nejmenší stálice, mlhoviny a také nejzvláštnější místo ve vesmíru – černá díra. A protože to bylo celé ve 3D, měli jsme pocit, jako bychom byli opravdu součástí vesmíru. Několikrát jsme doslova natáhli ruce a zkusili prolétávající těleso chytit.

Jako další nás čekaly Vodojemy na Zeleném kopci, nově otevřená brněnská památka, které se přezdívá podzemní katedrály. Tato přezdívka je určitě namístě. Komplex tří vodojemů, z nichž nejstarší je z roku 1874, nás skutečně ohromil. Měli jsme pocit, že jsme se přenesli do Tajemné komnaty z Harryho Pottera. Už jen ten bazilišek chyběl, naštěstí. Nejvíce nás udivovalo, že taková nádhera původně sloužila pouze pro uchovávání vody. Místnosti s krásnou klenbou a zdánlivě nekonečným prostorem byly skutečně dechberoucí.

Na konci výletu jsme si všichni dali chutný oběd. Celý den byl super, zábavný a dokonce jsme se i dozvěděli něco nového.

 

Výběr fotek vidíte níže, na celou fotogalerii z výletu se můžete podívat ZDE