Cesta kolem světa za 5 dní: den pátý

Publikováno: 12.8.2022 Autor(ka): Barbara Housarová

Den pátý. Den poslední. Den návratu domů, do Evropy.

Děti velmi správně tušily, že posledním světadílem, který nám schází procestovat, je Evropa. Stará, krásná, rozmanitá, přívětivá a prostě NAŠE. Ne nadarmo se říká "Všude dobře, doma nejlíp".

A tak jsme dnes trochu zabrousili do evropské historie, a tedy i té české, ba dokonce přímo znojemské... Moc se nám líbila prohlídka znojemského hradu - pozor my už víme, že v současnosti je to vlastně zámek :-). A taky jsme se šli trochu přiučit, trochu se zchladit a trochu se bát do znojemského podzemí. Mladý pan průvodce si děti získal natolik, že jsme se chvílemi obávaly, jestli vůbec budou ochotné se s námi vrátit na povrch zemský. Ale nakonec (s vidinou zákusku a zmrzliny) vylezli všichni!

Pokocháni výhledy do našeho rodného kraje a řádně občerstveni a přeslazeni se naši cestovatelé vrátili zpět na základnu. Každý správný dobrodruh si musí vést deník. Ti naši mají dokonce dva. Jeden jsme vyplňovali průběžně společně během našich cest po světě. A ten druhý dostali dnes a mohou si tak dál zaznamenávat, jaká krásná místa navštívili, lepit si do nich turistické známky, tisknout razítka, dělat poznámky... Těšíme se na všechny vaše další zážitky a přejeme šťastnou cestu!

Bylo nám potěšením vás na vašich cestách doprovázet...

Barbara Housarová, Lenka Jašková, Pavlína Nečasová