Kaňkou do pohádky: Den třetí

Publikováno: 29.8.2021

Haló, haló, to jsme zase my! Dnešní den se nám prostě vyvedl - paní učitelky šťastně odpadly a děti veselé a vysmáté. A tak to má být. Ráno jsme se hezky přivítali, kdo se nestačil posilnit doma, tak to zvládnul ve škole. Řekli jsme si s kouzelnou holčičkou Vendulkou, co nás dnes čeká. Prý ZOO, ale děti hned křičeli, že ZOO určitě ne, ale že se těšíme na lodě! A taky jo. Vyrazili jsme procházkou do přístavu Neptun, kde na nás už čekali naši instruktoři Martin, Evča a Tomáš. Ti nás poučili, řekli nám pravidla a ukázali, jak správně pádlovat. Rychle se převléct, zabezpečit věci do barelu, co kdyby náhodou, poslední foto a šli jsme na věc. No nebudeme lhát, někteří z nás byli na lodi poprvé a než jsme se dostali do správného rytmu, tak se to s námi pěkně houpalo. Ale nakonec jsme to zvládli a pěkně jsme si dali do těla. Po třetím jezu to už fičelo samo po proudu a my měli čas se kochat krásnou přírodou, po cestě nás doprovázely i kachny. Zakotvili jsme v Dobšicích a od instruktorů jsme dostali velikánskou pochvalu, že takhle rychlý kurz dlouho nezažili. Oni totiž nevěděli, že jsme na tajňáka závodili...

Rozloučili jsme se a šli si naplnit povídající bříška pořádným obědem. Knedlo, vepřo, zelo do nás sklouzlo jako malina. Po cestě do školy jsme si dopřáli ještě zmrzlinu a den zakončili na školní zahrádce. Paní učitelky nostalgicky zavzpomínaly na své mládí a předvedly holkám, jak se skáče správná guma a kluci si poměřili své síly přetahovanou. Dnešní den byl prostě báječný a všichni jsme si ho plnými doušky užívali až do poslední minuty. Takže zítra AHOJ! Vlastně HRUŠKY, TUŽKY, PONOŽKY!!!

Kaňka tým