Letní škola 2024 je tu!

Publikováno: 9.4.2024 Autor(ka): Renata Jahodová

Milí žáci,

díky podpoře projektu PROP  nabízíme i v letošním roce možnost strávit bezvadný prázdninový týden na letní škole. Škola je organizována formou příměstského tábora pro žáky 1. - 5. ročníku.

Jsou pro vás připraveny čtyři programy nabité zážitky, zábavnými aktivitami, dobrodružstvím a pohybem.

Nabízené programy jsou určeny přednostně pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí (identifikace dle metodiky MŠMT). Náklady jsou hrazeny z projektu PROP, příspěvek zákonných zástupců (100 Kč/den) je nevratný.

Přihlášky na Letní školu obdržíte od svých třídních učitelů, vyplněné je odevzdejte nejpozději do 16. dubna zpět opět třídním učitelům. Přihlášku naleznete i zde v příloze.

Vybírat můžete z následujících programů:

VODNÍ SVĚT

Věková kategorie: 1. – 3. ročník, max. 20 dětí

Lektorský tým: Mgr. Blanka Dufková, p. Sabina Tapšíková

Cena: 500 Kč (v ceně je i oběd)

Cílem programu je vytvořit u dětí kladný vztah k vodnímu prostředí a předat jim zábavnou a hravou formou základní informace o vodě.

Děti se budou během letní školy učit a seznamovat s vodním prostředím, fyzikálními vlastnostmi vody, rozvíjet a upevňovat fyzickou zdatnost a psychickou odolnost, ale také odvahu a schopnost překonávat překážky. Navštíví plovárnu, budou sjíždět řeku, naučí se potápět pod dohledem profesionálů, seznámí se s vodní faunou v zoologické zahradě, absolvují program o koloběhu vody a mnoho dalšího.

JÁ, UMĚLEC

Věková kategorie: 2. ročník, max. 20 dětí

Lektorský tým: Mgr. Marcela Antošová, p. Petra Dočekalová

Cena: 500 Kč (v ceně je i oběd)

Účastníci letní školy se během pěti dnů promění na malé umělce a ponoří se nejen do výtvarného umění. Navštívíme keramickou dílnu Maříž, vilu Tugendhat v Brně, galerii, znojemský hrad i rotundu sv. Kateřiny. Vyzkoušíme si akční malbu, land art, improvizaci a mnoho dalšího. Díky tomu prohloubíme estetické vnímání, fantazii, týmovou spolupráci a objevíme další výtvarné techniky.

ZA TAJEMSTVÍM ZEMĚ A VESMÍRU

Věková kategorie: 4. – 5. ročník, max. 30 dětí

Termín: 12. – 16. 8. 2024, 8:00 – 16:00

Lektorský tým: Mgr. Eva Hrdličková, p. Drahomíra Matušková, p. Petruše Meixnerová

Cena: 500 Kč (v ceně je i oběd)

Během 5 dnů pronikneme do tajů Země a celého vesmíru. Uvědomíme si jedinečnost přírody a její bohatství, které nám poskytuje. Prozkoumáme naši planetu zblízka. Navštívíme jeskyně v Moravském krasu. Uvidíme výrobu nábytku a průmyslové keramiky ve známých znojemských firmách s dlouholetou tradicí. Vlastnoručně si namalujeme originální keramiku v Maříži. O důležitosti pohybu a zdravého životního stylu nám bude vyprávět znojemský plavec Květoslav Svoboda. Naši misi zakončíme neuvěřitelnou cestou objevování kosmu v zábavně vzdělávacím parku na brněnském výstavišti a v Planetáriu v Brně.
V aktivitách budeme rozvíjet týmovou práci, posilovat sociální vztahy, podněcovat fantazii a zažívat dobrodružství a poznání v přírodě.

OLYMPIJSKÝ TÝDEN

Věková kategorie: 1. - 4. ročník, max. 30 dětí

Termín: 12. – 16. 8. 2024, 8:00 – 16:00

Lektorský tým: Mgr. Lucie Kuglerová, p. Karolína Félisová, p. Anamaria Konvalinová

Cena: 500 Kč (v ceně je i oběd)

Cílem olympijského týdne bude seznámit děti s myšlenkou olympijských her, které se konají každé 4 roky a přiblížit jim některé vybrané druhy sportu. V aktivitách budeme rozvíjet spolupráci, sociální vztahy, týmového ducha a zároveň se dozvíme něco nového.  Projedeme se lodí, na koni, navštívíme lanový park, outdoor centrum, zaskáčeme si na obřích trampolínách. Víc ale neprozradíme, trochu překvapení neuškodí :-).