Máme rádi zvířata: den čtvrtý

Publikováno: 31.8.2023 Autor(ka): Tomáš Bílý

Kráká starý havran, krákat nepřestane ... se zpívá v jedné známé písničce. My jsme s dětmi čtvrtý den tábora prožili v Hnanicích v Osadě Havranů, kde havrani sice nekrákali, ale zato koníci vesele řehtali.

Dnešní, v pořadí již čtvrtý den letní školy začal jako obvykle srazem v naší škole. Po krátkém kreslení zvířátek a svačince jsme se vydali k nádraží, odkud nám odjížděl autobus do Osady Havranů v Hnanicích.

Zdejší lektoři pro nás měli připravený celodenní program. Když jsme dorazili na místo, začali jsme krátkou rozcvičkou a několika míčovými hrami, abychom se pěkně rozhýbali. Pak jsme se rozdělili na dvě skupinky a plnili nejrůznější úkoly. Byly to zejména pohybové hry, ale také hlavičky jsme trošku potrápili. A zatímco jednotlivá družstva soutěžila, souběžně se konaly vyjížďky na koních - po dvojicích, které si nikdo z dětí nenechal ujít a všichni se na koníčkovi povozili.

K obědu jsme si opékali špekáčky na ohni a když byly pěkně do zlatova (někdy až do černa) upečené, zbaštili jsme si je s čerstvým chlebem a hořčicí. Navíc po celý den byly k dispozici nápoje a na zchlazení jsme si také mohli zakoupit nanuky.

Po obědě jsme se převlékli do plavek nebo náhradního oblečení a zahráli jsme si vodní bitvu. Na tu jsme se všichni moc těšili, a protože bylo příjemné slunečné počasí, ani nám ta trocha vody nevadila.

Pak však nastal čas odchodu. Upřímně řečeno se nám moc nechtělo. Ve Znojmě jsme měli cestou do školy chvíli času a tak jsme se stavili na výbornou zmrzku a pak hurá domů za rodiči. Všichni se těšíme na poslední den naší skvělé letní školy, kdy si sjedeme na lodičkách řeku Dyji.

Fotoreportáž z dnešního dne si můžete prohlédnout zde: Máme rádi zvířata - FOTOGALERIE: den čtvrtý