Máme rádi zvířata - den pátý

Publikováno: 12.8.2023 Autor(ka): Tomáš Bílý

AHOOOOJ! zněl údolím Dyje vodácký pozdrav .... To se účastníci příměstského tábora "Máme rádi zvířata" vydali splout řeku Dyji.

Dnešní, poslední den, byl zalitý sluníčkem již od samého rána a bylo to dobře. Dnes je totiž v plánu si sjet řeku Dyji, no tedy aspoň kousíček. Sraz účastníků byl jako obvykle v osm hodin u školy, kde jsme po krátké svačince a nashromáždění pamlsků a odměn pro zvířátka do útulku, vydali směr Centrum Vodárna dole u řeky Dyje hned pod přehradou.

Na místě jsme si udělali krátké školení, jak se chovat na lodi a na vodě, jak správně držet pádlo a dostali informace, co nás dnes čeká. Vyfasovali jsme každý svoje pádlo dle velikosti, dále záchranou plovací vestu a již jsme se mohli pustit do spuštění lodí na vodu. Byli jsme rozděleni do čtyř posádek, a tak jsme potřebovali také čtyři lodě. To byla asi největší makačka, dostat lodě na vodu. Pak jsme již mohli vyplout.

Sluníčko nás krásně hřálo, což bylo dobře. Nízký stav vody, takový vlastně normální pro letní měsíce, nás totiž párkrát vyhnal z lodí do vody, abychom překonali mělčiny. Voda byla mokrá a studená, a tak nám přeci jenom bylo lépe v lodích. Přesto překonání jezů bylo čistě v režii našich instruktorů, neboť bychom štrejchali břichem lodí o dno řeky.

Po krátké svačince pod jezem v Sedlešovicích jsme dopluli až na Dobšic, kde jsme zakončili naše vodní putování. Převlékli jsme se do suchého, rozloučili se s našimi instruktory a vydali se na autobus, který nás odvezl do města, kde jsme si zašli na oběd. Trošku nám totiž vyhládlo a tak bylo třeba doplnit energii. Po vynikajícím vývaru s nudlemi si hodně z nás dalo palačinky a někteří plněné tortily či kuřecí steak. V restauraci jsme se zdrželi déle, nežli bylo v plánu, tak už jseme nestihli odvézt pamlsky a baštu zvířátkům do útulku v Příměticích. Vydali jsme se tedy do školy, kde jsme si na hřišti zahráli nejrůznější hry. Ale nebojte se - dobroty pro zvířátka se k nim dostanou, jen je tam odnesou naši vedoucí.

Čtvrtá hodina se přiblížila a nastal čas loučení. Tábor jsme si všichni hrozně moc užili a určitě pojedeme příští rok zase! Tak AHÓÓÓÓJ !!!

Fotogalerii najdete zde: Máme rádi zvířata - FOTOGALERIE: den pátý

PS: A určitě navštivte po víkendu náš web, doplníme sem ještě odkaz ke stažení fotek v původní kvalitě a také videí z celého týdne pro uchování vzpomínek či k případnému vytištění.