Matematická online soutěž Pangea

Publikováno: 21.2.2024 Autor(ka): Jana Moltašová

Na přelomu měsíce února a března se žáci naší školy zapojí do matematické soutěže Pangea. Školní kolo bude probíhat v hodinách informatiky, během nichž budou žáci zaznamenávat své odpovědi online na školních počítačích.

Pangea je mezinárodní matematická soutěž pro žáky základních škol. Soutěž se koná každoročně a je určena pro děti ve věku od 10 do 18 let. Cílem soutěže je podporovat zájem o matematiku a rozvíjet matematické dovednosti u mladých lidí. Pangea obsahuje různé typy úloh, které testují logické myšlení, matematickou kreativitu a schopnost aplikovat matematické znalosti na praktické problémy. Soutěžní úkoly jsou navrženy tak, aby byly zajímavé a motivující pro studenty. Pangea se stala populární soutěží v mnoha zemích a má pozitivní dopad na rozvoj matematických schopností u mládeže.