Městská policie na besedě v I.C

Publikováno: 23.3.2023 Autor(ka): Nikola Matoušková

Ve středu 22. března navštívila naši třídu preventistka Městské policie Znojmo. Pro žáky si připravila besedu, kde dětem představila Městskou policii Znojmo.

Paní Eva Smutná je strážník a jako správný strážník přišla i za námi ve své pracovní uniformě. Přiblížila nám, co je hlavním úkolem městské policie, jaký je rozdíl mezi městskou policií a policií státní, jak jim pomáhá čtyřnohý kamarád. Také jsme si detailně popsali jednotlivé části pracovní uniformy. Zopakovali jsme si telefonní čísla tísňového volání a řekli si pravidla při volání na tísňovou linku. Součásti besedy byl i příběh, na jehož konci byla zkouška pozornosti u jednotlivých žáků. Příběh byl zaměřený na prevenci před zraněním použitou injekční stříkačkou.

Dnes už víme, co máme dělat, když najdeme injekční stříkačku.