Od pravěku k indiánům: den čtvrtý

Publikováno: 11.8.2022

Jestlipak víte, kde se vzalo jméno indián? Zeptejte se dětí, ty už to po dnešním dni vědí!

Dneska jsme se vypravili na indiánskou stezku do Chvalovic. Děti se moc těšily, i když to tam znají. Samozřejmě, že jsme si museli dát rozehřívací kolo a vyzkoušet všechny ty parádní atrakce. Až jsme se dostatečně vyblbli a pořádně nasvačili, šli jsme na věc.

Paní učitelky nám prozradily, co to je vlastně týpí, kdo to byl Vinnetou, v co indiáni věřili, kdo to byl šaman, co je to indiánský běh nebo kde se vzalo jméno indián a mnoho dalšího. Po povídání jsme se vydali na indiánskou bojovku. Otázky byly teda pěkně záludné a nejednou jsme se museli vracet, protože odpověď nebyla správná. Moc nás to bavilo, ale nejzáludnější otázka nebo spíše úkol, byl ten poslední - vymyslet si své indiánské jméno. Mezi námi pobíhají indiáni jménem Čabajka, Mariana, Honču, Lentilka, Klobošu :-). Všichni jsme to zvládli a za odměnu jsme dostali pořádnou pizzu, ledovou tříšť nebo zmrzlinu.

Odpoledne jsme zakončili na školním zahrádce a hřišti, kde si kluci zahráli fotbal, holky skákaly gumu nebo si jen tak všichni povídali. Dnešek utekl jako voda a zítra nás čeká poslední den a pořádná jízda po řece Dyji. Tak zase zítra!

Dino tým