Podnebné pásy Země v rukou našich páťáků

Publikováno: 19.12.2022 Autor(ka): Magdaléna Králová

Jak si žáci pátých tříd poradili s tímto skupinovým projektem?

V několika hodinách přírodovědy žáci 5.A i 5.B pracovali na projektu "Podnebné pásy".

Byli rozděleni do skupin, dostali zadání a pak už to bylo celé na nich. Museli zapojit svou fantazii a tvořivost, ale také vyjednávací schopnosti a schopnost spolupráce. Ve skupinách se žáci sami rozhodli, jakým způsobem zadaný podnebný pás zpracují. Sami se domluvili, kdo se jak bude podílet. Sami si sehnali materiál a pomůcky. Sami si vyhledali informace v učebnici, encyklopediích a na internetu. Bylo úžasné pozorovat, jak se všechny skupiny v obou třídách úkolu zhostily, jak děti krásně spolupracovaly, snažily se zapojit všechny členy týmu, jaká kreativita z nich zářila. Týmy se ovšem musely vypořádat i s problémy. Třeba když onemocněl člen, který měl přinést něco důležitého. Mnozí tento úkol vzali opravdu vážně a pracovali na něm i ve svém volném čase. Na závěr skupinky předstoupily před celou třídu a výsledky své práce prezentovaly. A vy se můžete podívat, jak se jim to povedlo.

Tyto hodiny nebyly jen o tom, naučit se něco o podnebných pásech. Byly hlavně o spolupráci, řešení problémů a tvořivosti. Vznikla krásná kolektivní díla, jako jsou plakáty, 3D modely nebo referát plný zajímavostí. Bylo nám líto nechat je schovaná ve třídě, proto si je ve škole na nějakou dobu vystavíme, aby se z nich mohli poučit i mladší žáci.