Témata ročníkových prací vycházejících žáků

Publikováno: 11.10.2022 Autor(ka): Renata Jahodová

V loňském školním roce jsme jako novinku zavedli závěrečné ročníkové práce, jejichž pravidla, postupy i harmonogram jsme ověřovali společně s vycházejícími žáky.

Letos už přípravy vypukly naplno!

Každý vycházející žák si během září vybral téma z nabídky našich pedagogů, případně příšel s vlastním nápadem - tato témata si můžete prohlédnout v příloze. Nyní bude po celý rok pod vedením konzultanta zpracovávat práci a prezentaci, které bude na začátku června obhajovat před komisí a spolužáky. Společně s vysvědčením tak obdrží na konci roku i certifikát ročníkové práce.

Závěrečnou ročníkovou prací završí vycházející svoje základní vzdělání, zúročí všechno, co se na základní škole za dlouhých devět let naučili. Předvedou, jak umí vyhledávat, třídit, zpracovávat, vyhodnocovat a prezentovat informace, pracovat s tištěnými i internetovými zdroji. Pokusí se uchopit originálním a zajímavým způsobem své téma, vyřešit nějaký problém, zamyslet se, položit si otázky, najít odpovědi, vyvodit závěr, podělit se s ostatními o své poznatky. To všechno jsou dovednosti potřebné k dalšímu studiu a pro budoucí pracovní i osobní život.

Možná to vypadá to jednoduše, ale jednoduché to určitě nebude. Držte nám pěsti!

Přiložené soubory ke stažení