Už zase offline a naživo!

Publikováno: 25.4.2021

S obrovskou radostí vítáme postupný návrat dětí do školy. Rok střídavých lockdownů a distanční výuky nás naučil vážit si skutečného offline kontaktu. Do normálu se vrací i fungování školní psycholožky.

Vzhledem k rozvolnění vládních opatření i já jako školní psycholožka opět mohu ve škole fungovat v téměř běžném režimu jako v době „předcovidové“. Dětem, rodičům i pedagogům jsem k dispozici k osobním konzultacím, samozřejmě za dodržení všech nezbytných hygienických opatření. Stejně jako pedagogové i žáci pravidelně podstupuji preventivní antigenní testování.

S dětmi se potkávám na třídnických hodinách, s pedagogy mapujeme a konzultujeme problémy, které nestandartní situace přináší. U některých dětí to mohou být obavy ze znovuzačlenění do kolektivu, jinde je to třeba ztráta motivace, obtíže v adaptaci na školní režim, neschopnost se soustředit apod. V případě potřeby pak s dětmi pracuji individuálně. V úzkém kontaktu jsme s metodičkou prevence. Spolupracujeme s PPP, SPC, SVP Labyrint a OSPOD. Rodičům nabízím možnost telefonických i osobních konzultací.

Nemá cenu vzpomínat, jak dřív bylo líp nebo toužebně koukat do budoucnosti, kdy by snad zase mělo být líp. Všechno je jinak a proto musíme žít jinak. Tady a teď. A byť se i letošní způsob jara zdá být poněkud nešťastným, nenechme se otrávit. Bez ohledu na to, zda se slunečními brýlemi nebo v pláštěnce, můžeme si navdory covidu užít čerstvý vzuch a pohyb. Protože ty jsou tím nejpřirozenějším a nejdostupnějším antidepresivem.

Přeju všem pevné nervy a pevné zdraví!

Eva Kneblová