Výletníci z I.C a přípravné třídy

Publikováno: 30.5.2023 Autor(ka): Nikola Matoušková

V úterý 30.5. jsme si my prvňáci udělali výlet i s přípravnou třídou do Gránického údolí. Děti se už celý týden těšily až nastane den D. Všichni řádně vybaveni batůžkem na zádech, pitíčkem, repelenty a pořádnou svačinou jsme se vydali na cestu plnou očekávání. Cestou necestou, až kam nás nohy zanesou, jsme se vydali podél Gránického potoka. Náš cíl byla Karkulka. Paní učitelky nás seznámily se všemi lesními obyvateli jak ze zvířecí říše, tak i z té rostlinné. Zvířátka, která se nám nepovedlo vidět naživo, jsme alespoň viděli na obrázcích. Pozorovali jsme a poslouchali ptáčky v lese a rozpoznávali stromy, které tam rostou. Aby nám cesta dobře utíkala, připravily si pro nás paní učitelky různé hry. Nejvíce ze všeho se osvědčila hra na lesní patra, při které jsme se pořádně zapotili. Zahráli jsme si i na ptáčky, kteří sbírají potravu pro svoje mláďata. A jak dokáže divoká bachyně ochránit svoje selátka? To vše už dobře víme a v případě nebezpečí se správně zachovat umíme. Naučili jsme se, jak se máme správně chovat v lese a k přírodě. Celý vskutku nabitý program se nám velice líbil, nechyběla ani hudební chvilka, či sportovní hry. A znamením toho, že výlet byl úspěšný, byly nadšené děti s mnoha novými zážitky k vyprávění s úsměvem na tváři.