Banánový dezert

Publikováno: 10.11.2023 Autor(ka): Jana Moltašová

Naše třída se rozhodla osladit si trochu dvouhodinovku pracovních činností.

Pro společné pečení si vybrali banánový dezert s oříšky, čokoládou a rozinkami. Celý proces začal tradičně. Každý měl svou roli a úkol. Někteří se starali o rozsekané banány, jiní o mletí oříšků na hrubší nebo jemnější konzistenci. Samozřejmě nechyběli ani ti, kteří ochutnávali.

Když byly všechny suroviny připraveny, začalo se s mícháním a tvarováním těsta. Během pečení se v kuchyňce začalo šířit aroma směsi banánů, oříšků, čokolády... Všichni se těšili na konečný výsledek své práce. Jakmile byla dobrota hotová, každý si vzal kousek, usedl a s radostí ochutnal společný výtvor. Bylo nádherné sledovat, jak se na tvářích spolužáků objevuje nadšení a spokojenost.

Ale nezapomněli jsme ani na pedagogický sbor. Kdokoli z učitelů měl možnost ochutnat výsledek společné práce žáků z 8. A. Doufejme, že si všichni pochutnali!