Informace ke karanténním opatřením v VII.A

Publikováno: 16.2.2022 Autor(ka): Renata Jahodová

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že žáci třídy VII.A byli do dne 14.2.2022 v kontaktu s osobou, která je COVID-19 pozitivní, byly epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření minimálně na 5 dní od data posledního kontaktu.

Povinnost podrobit se karanténě se vztahuje nově i na osoby, kterým uplynulo nejméně 14 dní od ukončení očkování, a i na osoby, které prodělaly onemocnění Covid-19 v době ne delší než 180 dní od data diagnostického pozitivního testu.

Karanténa se nenařizuje osobám, které nevykazují klinické příznaky onemocnění Covid-19, prodělaly onemocnění Covid-19 potvrzené laboratorně metodou RT-PCR, uplynula u nich doba izolace nařízená v souvislosti s proděláním onemocnění Covid-19 a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 30 dní, přičemž tato lhůta počíná běžet dnem následujícím po dni provedení tohoto testu.

Karanténní opatření stanovené ve smyslu § 2 odst. 7 písm. a) z. č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, se nařizují v minimální délce 5 dní od data posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Karanténní opatření zahrnují domácí karanténu minimálně po dobu 5 dnů, tedy do 19.2.2022 včetně (dle data posledního kontaktu).

KHS osobě s nařízenou karanténou ukončí karanténu nejdříve po 5 dnech ode dne zahájení karantény. Osoba, u které byla karanténa ukončena po 5 dnech, monitoruje svůj zdravotní stav a je jí doporučeno nosit respirátor min. třídy FFP2 bez výdechového ventilu, a to následujících 5 dní od ukončení karantény nad rámec mimořádného opatření pro ochranu dýchacích cest, v případě projevu příznaků onemocnění covid-19 v průběhu 14 dní od posledního kontaktu s potvrzeným případem onemocnění covid-19 se této osobě nařídí absolvovat RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 a v případě pozitivního výsledku tohoto testu se jí nařídí izolace podle čl. I. písm. a).

Po zadání kontaktu (žáka nebo pedagoga) do CFA tabulky, je na poskytnuté telefonní číslo odeslána automatická SMS. Pro osoby, kterým  je nařízena karanténa, je zde odkaz na  sebetrasující formulář.